Hero Steps to Alina Krzemińska, Joanna Szypuła i nasi współpracownicy. Jesteśmy terapeutkami i coachami.

Pomagamy spełniać marzenia i sięgać po lepszą jakość życia. Uczymy, jak przekraczać trudności, odzyskać pewność siebie, swobodę i radość.

Pracujemy razem, bo łączy nas przyjaźń i podobne doświadczenia wychodzenia z ograniczających schematów do pełni, mocy i radości życia.


Joanna Szypuła

Joanna Szypuła, terapeutka, trenerka rozwoju osobistego

 

Impulsem do uważności na siebie i świat było zakochanie i chęć budowania świadomego związku. Przeczytałam wtedy pierwszą lekturę na temat rozwoju osobistego: „O sztuce miłości” Ericha Fromma. Niedługo potem poród, pojawiła się na świecie córka Alicja. Zachłysnęłam się macierzyństwem i pochłonęłam w jedną noc „Żyć w rodzinie i przetrwać” Johna Cleese i Roberta Skynnera. Życie rodzinne łączyłam z coraz bardziej odpowiedzialną pracą w korporacji i wykorzystywaniem narzędzi z „Getting Things Done” Davida Allena.

Coś zaczęło mnie uwierać w zarządzaniu kolejnymi firmami. Odkryłam nagle, że nawet na stanowisku prezesa czułam się ograniczona, wypalona, pozbawiona pasji. I przyszło olśnienie: osiągnęłam wszystko co chciałam, czas na zmianę! Nie sądziłam wówczas, że zmiana będzie tak duża, pełna pułapek, niespodzianek i że czeka mnie wielka nagroda za moją odwagę!

Poczułam wezwanie! Przypomniałam sobie, że kiedyś miałam niejasne marzenie: przebywać częściej z końmi. Jednak w moim życiu nie było na to przestrzeni i nic nie wskazywało, że to się może zmienić.

Dzisiaj prowadzę autorskie spotkania rozwojowe z udziałem koni. Konie są częścią mojej codzienności – pracy, odpoczynku i sposobu na życie.

Czy to wydarzyło się samo? Nie! Przeszłam drogę od mglistego marzenia do zmiany go w cele. I natychmiast… Ruszyłam z miejsca! Skutecznie je zrealizowałam. Jeden po drugim. Odzyskałam  uczucie spełnienia, szczęścia i radości. Tak funkcjonuję na co dzień. Działam!

Głębsze wejście w świat koni i moja przemiana przemieszały się we mnie, i wraz z „Biegnącą z wilkami” Clarissy Pinkoli Estes zrozumiałam, że jestem już w nowym miejscu mojego życia. Zapragnęłam scalić swoją wiedzę życiową, wykształcenie i doświadczenie biznesowe w nową jakość.

Połączyłam moją pracę z tym, na czym mi naprawdę zależy i co wspieram w życiu innych. Wierzę, że dzięki samorozwojowi i samopoznaniu możemy stać się szczęśliwszymi, pełnymi mocy ludźmi śmiało realizującymi siebie i mądrze służącymi innym.

Jestem kobietą przedsiębiorczą. Stworzyłam Dom pod Wierzbą – przestrzeń dla rozwoju osobistego, teraz współtworzę markę Hero Steps. Prowadząc firmę zgodną z moją ścieżką serca spełniam moje kolejne marzenia.

Przez ponad dwadzieścia lat zarządzałam prosperującymi organizacjami na międzynarodowym rynku telekomunikacyjnym. Jako wspólnik i prezes zarządu doświadczyłam jak ważne jest wizja siebie i firmy, umiejętne łączenie celów osobistych z celami przedsiębiorstwa, wspieranie mocnych stron pracowników, oraz motywacja i autentyczne zaangażowanie liderów. Od kilku lat jestem trenerką rozwoju osobistego, terapeutką, coachem i facylitatorką Horse Assisted Education – programów rozwojowych z udziałem koni trenerów. Moją pracę poddaję superwizji doświadczonych terapeutów i coachów.

Konie

Kocham konie i ich świat. To moi przyjaciele, nauczyciele, pasja od lat – teraz prowadzę programy rozwojowe z udziałem koni trenerów: www.joannaszypula.pl.

Konie łączą w sobie siłę, piękno, dumę, wolność, odwagę z wrażliwością, ostrożnością i gotowością do ucieczki. Jakości, które na pozór wydają się sprzeczne, w koniu harmonijnie współistnieją i przejawiają się z gracją.

Prowadząc spotkania rozwojowe z udziałem koni trenerów, niezmiennie jestem przez nie zaskakiwana. Z ciekawością obserwuję, co tym razem chcą nam pokazać.

Chcesz się przekonać, jak to jest uczyć się siebie w towarzystwie koni? Zapraszam cię! Wyjdź poza swoją strefę komfortu! Dosłownie.


Alina Krzemińska

Alina Krzemińska terapia gestalt counselling Kraków

 

Jestem terapeutką holistyczną, spiritual life coachem i counsellorką Gestalt, …a także pisarką i trenerką pisania (więcej o moim wykształceniu znajdziesz TUTAJ). Nie sądziłam nigdy, że kiedykolwiek zdołam dotrzeć do tego miejsca. Byłam pełna lęku i czarnych scenariuszy na moje życie. Bałam się odzywać do ludzi. Bałam się popełnić błąd. Bałam się zostać zauważona.

Ale gdzieś w głębi cały czas tlił się płomień… głód przygody, pragnienie wolności, odwagi… tęsknota za swobodą i podążaniem własną drogą.

Słyszałam wołanie bohaterów moich ukochanych opowieści. Oglądałam „Gwiezdne Wojny” pragnąc stać się Jedi. Pochłonęłam „Władcę Pierścieni”, drżąc czy moi ukochani bohaterowie przeżyją kolejne starcia z orkami. Ci bohaterowie mieli wszystko to, czego ja pragnęłam dla siebie, ale w sobie nie odnajdywałam. Słyszałam wołanie nauczycieli, którzy dotarli już tam, gdzie ja nawet nie miałam odwagi wyruszyć.

Wzywali mnie na moją przygodę, a ja odwracałam głowę rozglądając się gdzie jest osoba, do której wołają.

W końcu zrozumiałam, że ci bohaterowie to… ja!… Ta odważna, ta, która czuła głęboką tęsknotę za wolnością i swobodą. Nigdy nie było „tej drugiej”, oni nadal wołali mnie, a ich głos był równie prawdziwy, co krzesło, na którym siedzę i powietrze, którym oddycham.

Zrozumiałam, że nie muszę niczego zdobywać, a jedynym, co mnie zatrzymywało byłam… ja sama. Nie ma już potrzeby stosowania starych strategii. To ja jestem wojownikiem i wędrowcem, których przygody tak mnie zawsze poruszały. To ja jestem bohaterką mojego życia!

Jako terapeutka i coach często pracuję z mechanizmami podświadomości. To w niej kryją się nasze lęki, przestraszone wewnętrzne dziecko i krytyk, ale również pragnienia, potencjał i siła. Żeby móc wprowadzić w życiu coś nowego, potrzebujemy dogadać się z naszą podświadomością – być spójni. Inaczej będziemy wciąż sabotować własne działania.

Wierzę, że każdy ma w sobie moc bohaterów, a ja pomagam nawiązać z nią kontakt.

Pisarska Przygoda 🙂

Piszę powieść fantasy i hobbistycznie prowadzę blog pisarski – Pisarska Przygoda.

Pisanie jest dla mnie wspaniałą przygodą, której mocy i głębi się nie spodziewałam. Jest jak podróż przez świat snów.

Jako coach i terapeutka kocham pracę ze snami, wizjami, archetypami i motywem podróży bohatera. Odkryłam, że pisanie powieści jest równie zaskakujące i transformujące. Jeśli tylko pozwolisz swoim bohaterom Cię poprowadzić…

Gotowy na przygodę? Zapraszam 🙂

Udostępnij tę stronę
Close Menu