Jak radzić sobie ze stresem – grupa rozwojowa online

Jak radzić sobie ze stresem – grupa rozwojowa online
Kursy Online Warsztaty rozwojowe

Wkrótce terminy drugiej edycji!

Napisz do nas 🙂

Zapraszamy cię do grupy online, która nauczy cię, jak poradzić sobie z lękiem i stresem!

Ta grupa to praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka! Chcemy, żebyś po zajęciach była zrelaksowana i uzbrojona w nowe narzędzia i wiedzę do radzenia sobie ze stresem i lękiem w codziennym życiu. Program dostosowałyśmy specjalnie do zajęć online.

Trudności w radzeniu sobie ze stresem, lękiem i presją pojawiają się u wielu osób i wcale nie jest prawdą, że “inni jakoś lepiej sobie radzą”. Szczególnie, jeśli to “inni” dotyczy “wszystkich wokół”. Piszę o tym, ponieważ często spotykam się u klientów z tym mylnym wrażeniem, które na dodatek często wywołuje dodatkową presję i poczucie winy.

Szczególnie w ostatnich tygodniach rzeczywistość mocno nas testowała, lęk o zdrowie, o pracę, o bliskich, ograniczenie wolności, zamknięcie w domu z dziećmi, które chcą jakoś wyładować nadmiar energii… Obniżona energia u dorosłych, mniej sił, zmienne nastroje. To wszystko generuje stres i napięcie w ciele. Czy również tego doświadczyłaś? Stres i atmosfera wokół nas również ma na nas wpływ, nie jesteśmy w stanie całkiem się odciąć i ochronić. Wiele razy słyszałam ostatnio pytanie – “dlaczego teraz, mimo większej ilości czasu, mam mniej sił?” To normalna reakcja naszego organizmu, podświadomość radzi sobie z chaosem wokół, przetwarza informacje i energię, nawet jeśli nie jesteśmy tego całkiem świadomi.

Nie uczono nas, jak dobrze radzić sobie ze stresem

Wiele z nas większość czasu spędza w pośpiechu, z głową zaprzątniętą problemami w pracy, w związku i z długą listą „spraw do zrobienia”. Nie wspomnę już nawet o liście „spraw na później”. Gonią nas nasze przekonania – co muszę, co trzeba, czego nie mogę i nie powinnam. Poganiamy się nimi, żeby się ze wszystkim wyrobić i krytykujemy, gdy nam się nie udaje. Nawet nie zauważamy, że w ten sposób dokładamy sobie jeszcze więcej napięcia i działań. To wszystko budzi długotrwały stres i lęk.

Po jakimś czasie zapominamy już po co to wszystko. Orientujemy się, że robimy rzeczy, które wcale nas nie cieszą, ale gdzieś po drodze uwierzyłyśmy, że tak trzeba i że wszyscy tak mają. Ciało, wcześniej sprawne i elastyczne, teraz jest spięte tak, że nawet nie potrafimy go w pełni rozluźnić. Wielu z nas nie umie się naprawdę zrelaksować. W efekcie, energia nie krąży już swobodnie w ciele. Siedzimy w głowie, w myślach, a niesłużące przekonania i schematy działania obwarowane są murem lęku i stresu. Tracimy z oczu drogę wyjścia i kręcimy się w kółko tracąc siły.

Brakuje nam zatrzymania, ale takiego bez presji, brakuje odpoczynku, oddechu i kontaktu z przyrodą. Brakuje kontaktu ze sobą, nie pytamy się już – czego teraz potrzebuję? Jak mogę sobie to dać? Czasami słyszę od klientek pytanie – czy mogę…? Brakuje nam świadomości, jak działa mechanizm lęku, przekonań i niesłużących schematów działania. Brakuje też narzędzi, które pomogłyby nam radzić sobie ze stresem i lękiem w codziennym życiu. Potrzebujemy na nowo nauczyć się naprawdę odpoczywać i głęboko relaksować.

W programie grupy:

Wiedza, ćwiczenia i techniki, które poznasz w trakcie spotkań, będziesz mogła praktykować również w codziennym życiu. Niektóre z nich będą się powtarzać przez kilka zajęć, ponieważ działają, a im częściej je stosujesz, działają tym lepiej. Inne będą nowe, żeby wprowadzić różnorodność i pokazać ci możliwości pracy w różny sposób i z różnymi aspektami swojej energetyki.

Na co zwrócimy uwagę?

  • Rozpoznanie mechanizmów lęku i stresu w codziennym życiu
  • Wzmocnienie swojej samooceny i poczucia bezpieczeństwa
  • Łagodność dla siebie
  • Uziemienie i uwalnianie napięć oraz zmęczenia nazbieranego w ciągu dnia
  • Radzenie sobie z emocjami
  • Głęboka relaksacja

Metody pracy

Praca z ciałem i jego energetyką, ćwiczenia energetyczne, praca z oddechem, wizualizacje, medytacja, praca z podświadomością i świadomością. Cały program dostosowałyśmy specjalnie do formy zajęć online.

Forma zajęć

5 spotkań online, 1,5-godzinnych, raz na tydzień. Pracujemy w stałej grupie osób. Zamknięta grupa na Facebooku, w której będzie można dzielić się doświadczeniami i zadawać pytania.

To zajęcia dla kobiet i mężczyzn.

Terminy

Wkrótce terminy drugiej edycji 🙂

Zapisy

hello@herosteps.eu

Cena

250 zł

Udostępnij tę stronę
Close Menu