Życie bez presji

You are currently viewing Życie bez presji

Jak radzić sobie ze stresem i lękiem – grupa rozwojowa

Kraków, wtorki 19.45 – 21.45, start 19 maja

Te warsztaty to praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka.

Chcę, żebyś po zajęciach wyszła zrelaksowana i uzbrojona w nowe narzędzia i wiedzę do radzenia sobie ze stresem i lękiem w codziennym życiu.

W dzisiejszym świecie bardzo często poddani jesteśmy presji. W pracy gonią nas terminy i szefowie, zostajemy dłużej, żeby się wyrobić, a potem przynosimy pracę do domu. Po drodze zakupy, szybko, żeby zdążyć, wkurzamy się na korki na drogach, a w domu czeka partner i dzieci ze swoimi sprawami, i problemami do rozwiązania. Jeszcze tylko ogarnąć dom, coś umyć, coś posprzątać, no i przecież ugotować obiad, kolację, czy co to o tej godzinie wypada zjeść.

Wiele z nas większość czasu spędza w pośpiechu, z głową zaprzątniętą problemami w pracy, w związku i z długą listą „spraw do zrobienia”. Nie wspomnę już nawet o liście „spraw na później”. Gonią nas nasze przekonania – co muszę, co trzeba, czego nie mogę i nie powinnam. Poganiamy się nimi, żeby się ze wszystkim wyrobić i krytykujemy, gdy nam się nie udaje. Nawet nie zauważamy, że w ten sposób dokładamy sobie jeszcze więcej napięcia i działań. To wszystko budzi długotrwały stres i lęk.

Po jakimś czasie zapominamy już po co to wszystko. Orientujemy się, że robimy rzeczy, które wcale nas nie cieszą, ale gdzieś po drodze uwierzyłyśmy, że tak trzeba i że wszyscy tak mają. Ciało, wcześniej sprawne i elastyczne, teraz jest spięte tak, że nawet nie potrafimy go w pełni rozluźnić. Wielu z nas nie umie się naprawdę zrelaksować. W efekcie, energia nie krąży już swobodnie w ciele. Siedzimy w głowie, w myślach, a niesłużące przekonania i schematy działania obwarowane są murem lęku i stresu. Tracimy z oczu drogę wyjścia i kręcimy się w kółko tracąc siły.

Brakuje nam zatrzymania, odpoczynku, oddechu i kontaktu z przyrodą. Brakuje kontaktu ze sobą, nie pytamy się już – czego teraz potrzebuję? Jak mogę sobie to dać? Czasami słyszę od klientek pytanie – czy mogę…? Brakuje nam świadomości, jak działa mechanizm lęku, przekonań i niesłużących schematów działania. Brakuje też narzędzi, które pomogły by nam radzić sobie ze stresem i lękiem w codziennym życiu. Potrzebujemy na nowo nauczyć się naprawdę odpoczywać i głęboko relaksować.


W programie warsztatu:

Ćwiczenia i techniki, których nauczę cię podczas warsztatu będziesz mogła praktykować również w codziennym życiu. Niektóre z nich będą się powtarzać przez kilka zajęć, ponieważ działają, a im częściej je stosujesz, działają tym lepiej 🙂 Inne będą nowe, żeby wprowadzić różnorodność i pokazać ci możliwości pracy w różny sposób i z różnymi aspektami swojej energetyki.

Więc na co zwrócimy uwagę?

  • Rozpoznanie mechanizmów lęku i stresu w codziennym życiu
  • Wzmocnienie swojej samooceny i poczucia bezpieczeństwa
  • Łagodność dla siebie
  • Uziemienie i budowanie swojej energii
  • Sposób chodzenia i układania ciała
  • Radzenie sobie z emocjami
  • Głęboka relaksacja
  • Uwalnianie napięć i zmęczenia nazbieranego w czasie dnia
  • Osadzenie się w tu i teraz, kontakt z ciałem
  • Podwyższanie swojej energii

Metody pracy

Praca z ciałem i jego energetyką, ćwiczenia energetyczne, praca z oddechem, wizualizacje, ustawienia w polu, ruch i taniec, medytacja.


Zapisy

Kraków: REZERWUJ MIEJSCE! 🙂, kontakt@jalla.pl

Cena

Cena: 590 zł

Terminy

Pracujemy w stałej grupie.

Kraków: zaczynamy 19.05.2020. Zajęcia odbywają się we wtorki: 19:45-21:45.

Miejsce

Kraków, Biała Droga 4/6

Wrocław, Ul. Hallera 3/4

O prowadzącej:

Kraków: Alina Krzemińska

Kieruję się podejściem, że do terapeuty przychodzisz PO MOC, by odkryć źródło Mocy w sobie i nauczyć się z niej korzystać. Towarzyszę ludziom w rozwoju oraz przekraczaniu progów w życiu. Jestem dyplomowaną terapeutką Gestalt.
Ukończyłam 3-letnią Szkołę Counsellingu Gestalt (dyplom Centrum Counsellingu Gestalt i Associacione Italiana di Counselling), a także roczny Program Edukacji Psychologicznej w zakresie psychoterapii w Instytucie Terapii Gestalt. Pracuję z zespołem Tanny Jakubowicz-Mount w programie „Progi Życia”. Inspiruję się zarówno podejściem Gestalt, jak i pracą Marshalla Rosenberga (twórcy Porozumieniem Bez Przemocy) oraz Arnolda Mindella (twórcy Psychologii Procesu). Pracuję ze snami, wizjami, archetypami, oraz z ciałem i zamkniętymi w nim emocjami, a także w oparciu o relacje. Lubię pracować poprzez psychodramę. Łączę również terapię ze sztuką wspierając proces integracji nieuświadomionych części nas samych…


Udostępnij tę stronę